Blog basenowy

sklepu baseny ogrodowe warszawa

Jaką pompę piaskową wybrać do basenu ogrodowego?

Dodał: admin Dnia: 24 kwietnia 2019

Jaką pompę piaskową wybrać do basenu ogrodowego?

DLACZEGO WARTO ZAKUPIĆ POMPĘ PIASKOWĄ?

Pompa piaskowa firmy Bestway

Najlepszy sposób na oczyszczenie wody w naszym basenie to pompa piaskowa. Tutaj wyjaśniamy dlaczego. W Internecie są dostępne pompy z różnymi filtrami, np. z filtrem papierowym. Jednak pompa piaskowa to jeden z najlepszych sposobów na oczyszczanie wody w basenie. Szczegóły poniżej

Filtr piaskowy, który jest w pompach piaskowych jest o wiele lepszy i wydajniejszy niż filtr papierowy. Pozwala usunąć większość zanieczyszczeń o rozmiarach większych od ziarenka piasku. Umożliwia też pompowanie dużej ilości wody na godzinę – np. pompa piaskowa Intex (nr referencyjny #28646) potrafi pompować do 7900 litrów na godzinę. Filtr wystarczy wymienić raz na około 3 lata czyli stosunkowo rzadko i jest to kolejna zaleta pompy piaskowej. Jeżeli będziemy pamiętać o częstym płukaniu filtra: raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie, będzie on nam służył dłużej będąc w dobrej kondycji. Filtr papierowy czyści się kilka razy i wyrzuca wymieniając na nowy, co nie dla każdego jest przyjemne i wygodne w obsłudze. Biorąc pod uwagę większy okres czasu, pompa z filtrem piaskowym  będzie nas kosztowała znacznie mniej niż z filtrem papierowym. Jest to kolejny powód by zdecydować się na zakup pompy piaskowej. 

CZY DO OCZYSZCZENIA WODY WYSTARCZY SAMA POMPA?

Nie, należy dokupić chlorowe tabletki dezynfekujące wodę. Potrzebny nam będzie do nich specjalny podajnik, który jest dostępny w naszym sklepie internetowym.

Sprawdź naszą ofertę: Pompy piaskowe

Poradniki basenowe