Blog basenowy

sklepu baseny ogrodowe warszawa

Pompy do basenów, jaką wybrać?

Dodał: admin Dnia: 28 maja 2019

Pompy do basenów, jaką wybrać?

Dodał: admin

Pompki filtrujące różnią się technologią, mocą i oczywiście ceną. Możemy kupić tradycyjne pompy filtrujące z dwoma mechanizmami filtrującymi wodę, z wkładem papierowym lub piaskowe w których papierowe wkłady zastępuje piasek o odpowiedniej strukturze. Jednak kupując sprzęt to na co powinniśmy zwrócić uwagę to nie tyle mechanizm działania pompy filtrującej, co jej moc. Moc pompy dostosowujemy do wielkości basenu – im większy basen, tym mocniejszą pompę powinniśmy kupić. Dobrze, jeśli pompa przefiltrowuje wodę w basenie 2-3 krotnie w ciągu dnia, co daje kilka godzin pracy dziennie. Jeżeli kupujemy pompę oddzielnie warto sprawdzić czy uda się ją bezkolizyjnie połączyć z basenem, ponieważ średnice przyłączenia mogą być różne.

Produkt dostępny w naszym sklepie: https://www.baseny-ogrodowe-warszawa.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=pompa

POMPA PIASKOWA – SPOSÓB NA OCZYSZCZANIE WODY W BASENIE

Filtr piaskowy, który jest w pompach piaskowych jest o wiele lepszy i wydajniejszy niż filtr papierowy. Pozwala usunąć większość zanieczyszczeń o rozmiarach większych od ziarenka piasku. Umożliwia też pompowanie dużej ilości wody na godzinę – np. pompa piaskowa Intex (nr referencyjny #28646) potrafi pompować do 7900 litrów na godzinę. Filtr wystarczy wymienić raz na około 3 lata czyli stosunkowo rzadko i jest to kolejna zaleta pompy piaskowej. Jeżeli będziemy pamiętać o częstym płukaniu filtra: raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie, będzie on nam służył dłużej będąc w dobrej kondycji. Filtr papierowy czyści się kilka razy i wyrzuca wymieniając na nowy, co nie dla każdego jest przyjemne i wygodne w obsłudze. Biorąc pod uwagę większy okres czasu, pompa z filtrem piaskowym  będzie nas kosztowała znacznie mniej niż z filtrem papierowym. Jest to kolejny powód by zdecydować się na zakup pompy piaskowej. 

Produkt dostępny w naszym sklepie: https://www.baseny-ogrodowe-warszawa.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=pompa

CZY DO OCZYSZCZENIA WODY WYSTARCZY SAMA POMPA?

Nie, należy dokupić chlorowe tabletki dezynfekujące wodę. Potrzebny nam będzie do nich specjalny podajnik, który jest dostępny w naszym sklepie internetowym.

Zestawy czyszczące

Filtry w pompie nie wyłapią wszystkich zanieczyszczeń w dużych basenach. Przydatne jest urządzenie, które „odkurzy” odpady i resztki organiczne. Zestaw czyszczący składa się standardowo z kija teleskopowego, szczotek i różnych końcówek. Niekiedy wyposażony jest w pojemnik na zebrane zanieczyszczenia.

Sprawdź cenę produktu w naszym sklepie:
https://www.baseny-ogrodowe-warszawa.pl/k67,akcesoria-basenowe-do-czyszczenia-basenow.html

Dodał: admin
Poradniki basenowe