Blog basenowy

sklepu baseny ogrodowe warszawa

Jak ogrzać wodę w basenie ogrodowym?

Dodał: admin Dnia: 24 maja 2019

Jak ogrzać wodę w basenie ogrodowym?

W naszych warunkach klimatycznych mamy zaledwie kilkanaście dni w roku kiedy temperatura na zewnątrz jest wystarczająca aby woda w basenie została na tyle ogrzana aby zapewnić nam relaks z kąpieli. Przy temperaturze powietrza ok. 20 stopni Celsjusza, kąpiel w basenie będzie mało przyjemnym doświadczeniem. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją skuteczne i ekonomiczne sposoby na ogrzanie wody w basenie. Dzięki temu możemy cieszyć się relaksem w basenie nawet wtedy gdy temperatura na zewnątrz nie jest zadowalająca.

PANELE SŁONECZNE

Pierwszym sposobem na ogrzanie wody w basenie, który warto rozważyć są panele słoneczne. Koszt montażu paneli to inwestycja, która zwraca się nam już po kilku latach. Jedynym źródłem zasilania jest tu energia słoneczna więc nie ponosimy już żadnych dodatkowych wydatków. Dlatego jest to jeden z najtańszych w eksploatacji sposobów ogrzania wody w basenie. Poza tym przy pomocy paneli możemy ogrzać wodę w naszym domu co znacząco zmniejszy nasze wydatki w tym zakresie. Aby wyprodukować energię, solary wykorzystują promienie, które w większości są niewidoczne ludzkim okiem. Dlatego nie musimy się martwić, kiedy niebo będzie zachmurzone – efektywność pracy solarów nie zmniejszy się.

Sprawdź w naszym sklepie: panele solarne

POMPA CIEPŁA

Jeżeli mamy w domu pompę ciepła, którą ogrzewamy nasz dom, możemy ją wykorzystać także do ogrzania wody w basenie. Oszczędzi nam to dodatkowych kosztów, ponieważ nie trzeba będzie montować żadnych dodatkowych urządzeń. W zupełności wystarczy odpowiednia modyfikacja instalacji w celu poszerzenia zakresu działania pompy o ogrzewanie wody w basenie.

PODGRZEWACZE ELEKTRYCZNE

W przypadku niewielkich basenów ogrodowych możliwe jest ogrzewanie ich za pomocą tzw. podgrzewaczy elektrycznych. Zasilane energią elektryczną są jednak najmniej opłacalnym i wydajnym rozwiązaniem, generując wysokie koszty z powody wysokich cen prądu. 

Zobacz co możemy zaproponować: podgrzewacze elektryczne

Poradniki basenowe