Blog basenowy

sklepu baseny ogrodowe warszawa

Niezbędne akcesoria do twojego basenu ogrodowego

Dodał: admin Dnia: 24 kwietnia 2019

Niezbędne akcesoria do twojego basenu ogrodowego

Pompy filtracyjne

Pompki filtrujące różnią się technologią, mocą i oczywiście ceną. Możemy kupić tradycyjne pompy filtrujące z dwoma mechanizmami filtrującymi wodę, z wkładem papierowym lub piaskowe w których papierowe wkłady zastępuje piasek o odpowiedniej strukturze. Jednak kupując sprzęt to na co powinniśmy zwrócić uwagę to nie tyle mechanizm działania pompy filtrującej, co jej moc. Moc pompy dostosowujemy do wielkości basenu – im większy basen, tym mocniejszą pompę powinniśmy kupić. Dobrze, jeśli pompa przefiltrowuje wodę w basenie 2-3 krotnie w ciągu dnia, co daje kilka godzin pracy dziennie. Jeżeli kupujemy pompę oddzielnie warto sprawdzić czy uda się ją bezkolizyjnie połączyć z basenem, ponieważ średnice przyłączenia mogą być różne.

Zobacz naszą ofertę

Drabinka basenowa.

Jeżeli zestaw nie zawiera drabinki, warto ją dokupić. W przypadku średniego lub dużego basenu, zwiększa to bezpieczeństwo i  jest dużym ułatwieniem dla dzieci.  W basenach o wysokości  od 76 cm wchodzenie i wychodzenie bez drabinki może być  już dużym utrudnieniem. 

Kup drabinkę w naszym sklepie

Zestawy czyszczące

Filtry w pompie nie wyłapią wszystkich zanieczyszczeń w dużych basenach. Przydatne jest urządzenie, które „odkurzy” odpady i resztki organiczne. Zestaw czyszczący składa się standardowo z kija teleskopowego, szczotek i różnych końcówek. Niekiedy wyposażony jest w pojemnik na zebrane zanieczyszczenia.

Sprawdź nasze propozycje:

Poradniki basenowe